הוקם ב-1963. כפר נופש שבו מתגוררים בצוותא נוצרים ויהודים

לאתר האינטרנט של נס עמים

רקע היסטורי:

כפר נס עמים הוקם (באישור כנסת ישראל: החלטה משנת 1960) על ידי קבוצת נוצרים בראשותו של ד"ר יוהן פילון מהולנד. המייסדים חשו כי מחובתם של האירופאים הנוצרים שגרמו לאורך ההיסטוריה, כל כך הרבה סבל לעם היהודי, לנסות ולגמול לו במעשה חיובי, דהיינו לחדש ולהעניק את הקשר לעם היהודי.
הרעיון היה בהקמת ישוב נוצרי לצד זה היהודי ובכך לטפח את הקשר בין שתי הדתות והתרבויות ובנוסף גם לתרום לכלכלת מדינת ישראל. צעירים מתנדבים מגיעים לכפר, אז והיום מהולנד, גרמניה ושווייץ.

 

אידאולוגיה:

השם נס עמים לקוח מספר ישעיהו, פרק יא' ומשמעותו: סימן ואות לעמים. על דגל (נס) הכפר מתנוסס סמל המשלב דג ושיבולת. הדג שימש כסמל לראשוני הנוצרים והשיבולת, המרמזת ללחם, שגם הוא מוטיב מוכר בנצרות וביהדות (סיפור ידוע מהברית החדשה, אודות נס הלחם והדגים).
בכפר חיים, עובדים ולומדים אנשים מזרמים נוצריים שונים, באחווה וכבוד הדדי. אלה בעיקר צעירים מאירופה הבאים לתקופות זמן קצובות ומשמשים אחר"כ במשך כל חייהם, שגרירים של רצון טוב למדינת ישראל.
המתנדבים נוטלים חלק בתכנית לימודים הכוללת: הרצאות, סמינרים, טיולים וקורסים ללימוד עברית.

 

עוד בתוכנית הלימודים:

יהדות, יחסי נוצרים יהודים, ציונות, שואה ומדינת ישראל, נושאים חברתיים ופוליטיים, איסלם נצרות מקומית, תרבויות ודתות שונות.

הכפר מקיים סמינרים ואירועים אחרים, בהם מתקיימת ההזדמנות לאנשי כל הדתות להתחכך באנשים מדת אחרת, להכירם ולהוקירם.


תיאור הכפר:

הכפר נמצא בשדות הגליל המערבי, בין עכו לנהריה.
בכפר נס עמים בית הארחה בעל אופי וצביון מיוחדים, הכולל מטבח כשר בהשגחת הרבנות, בריכת שחיה משוכללת, לובי הכולל שולחנות ביליארד וטניס שולחן, ומרחבי דשא ירוקים עם דגש על טיפוח זנים ייחודיים של צמחים שונים. 
כמו כן ניתן לבקר במוזיאון קטן המתעד את תולדות הכפר. חלק מהמוזיאון מוקם בתוך אוטובוס ישן שנתרם למתיישבים הראשונים, ובאוטובוס זה הם גרו. למעוניינים מתקיים סיור לקבוצות בשפות שונות (עברית, אנגלית, גרמנית, הולנדית) בתיאום מראש דרך בית הארחה.


בנס עמים גרות שלוש קבוצות אוכלוסייה:

  1. הקהילה הנוצרית של מתנדבי אירופה
  2. שוכרים ישראלים
  3. ארגון גמילה "הדרך" 


ענפי המשק העיקריים: בית הארחה

 

יצירת קשר:

כתובת: ד.נ גליל מערבי 25225

טלפון: 04-9950066
פקס: 04-9950067
דוא"ל: post@nesammim.com

בית הארחה: 

טלפון: 04-9950020
פקס: 04-9950098 
דוא"ל: reservations@nesammim.com