אבי גבאי במטה אשר: "התרשמתי שהממשלה מנותקת ממה שקורה כאן"

יו"ר המחנה הציוני התארח בלשכת ראש המועצה, ולאחר מכן התלווה אליו לסיור בבית החולים בנהריה ובמפעל ברמד בעברון. ראש המועצה הציג בפני גבאי כמה מהמאבקים מול הרשויות ואמר כי מוסדות התכנון מתקשים להבין שאיכות חיי התושבים עומדת בראש סדר העדיפויות


התרשמתי שהממשלה מנותקת ממה שקורה כאן. מנחיתים הוראות מבלי להבין מורכבויות מקומיות" - כך אמר יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי במהלך סיורו במועצה האזורית מטה אשר יחד עם ח"כ עומר בר לב וח"כ איתן ברושי בשבוע שעבר (חמישי 27.12).
את יום הסיור בגליל המערבי פתח גבאי בישיבה בלשכתו של ראש המועצה יורם ישראלי. המפגש הציג ישראלי בפני סקירה נרחבת על המועצה והסוגיות המרכזיות שעל סדר יומה - הצורך באזורי תעסוקה נוספים והתערבות ממשלתית בהבאת הייטק ומפעלים גדולים לגליל, ושמירה על שטחים חקלאים נוכח הבנייה המסיבית באזור. כמו כן הוצגו בפני גבאי כמה מהמאבקים שניהלה מנהלת המועצה מול הרשויות: נושא קו העימות והטבות המס (שנפתר לאחרונה), תוואי דרך כביש 6, המאבק בהרחבת מחצבת אשרת והמאבק על מיקום הקמת מתקן ההתפלה.
"חוסר היכולת לשכנע שאיכות חיי התושבים צריכה להיות בראש  סדר העדיפויות בחשיבה התכנונית הוא לא ייאמן", אמר ישראלי לגבאי. "איכות החיים פשוט לא נספרת אצל גורמי המקצוע בכל אחד מהמאבקים שלנו".
לאחר מכן המשיכו יו"ר המחנה הציוני וחברי הכנסת, יחד עם ראש המועצה לסיור במרכז הרפואי לגלילי, שם הוצגה בפניו תמונת המצב על ידי מנהל בית החולים ד"ר ברהום. "הבעיה שאני לא מצליח לפתור היא בעיית כביש 89, הדרך היחידה אל בית החולים", אמר ד"ר ברהום. "בעיה שבמשך שנים כולם מודעים אליה. גם משרד הבריאות ומשרד התחבורה. תאונת פגוש קלה סוגרת את כל הכביש. האמבולנסים פשוט נתקעים. לא מרחיבים את הכביש כי אומרים שיהיה בסדר עם התכנונים העתידיים לכבישים. אבל כרגע המצב הוא בלתי אפשרי".
משם המשיכו לביקור במפעל ברמד בקיבוץ עברון, לקבלת סקירה על המפעל הוותיק והמצליח מפי היו"ר עמוס שלו. גבאי התעניין ביכולת המפעל להישאר מוביל בתחומו, ואמר כי "מה שנדרש כדי לקדם את התעשייה בישראל זה הפחתת הרגולציה והביורוקרטיה, במטרה לאפשר להם לעמוד בתחרות".
גבאי סיים את ביקורו במועצה בביקור ושיחה מרגשת עם אורי אליהו ב"גן הבנים" לזכר בנו, פז אליהו ז"ל, שנפל במבצע צוק איתן.

ראש המועצה ויו"ר המחנה הציוני בביקור במפעל ברמד

הביקור המרגש ב"גן של פז" בעברון